Çamaşır Makinesi Pompa Filtresinin Açılmaması ve Çözümü

Arcelik 6083 Y 1136 1

Yıkama programının ardından çamaşır makinelerinde çamaşırlardan düşen tüm yabancı cisimlerin, sisteme hasar vermemesi için bir yerde toplanması sağlanır. Bu şekilde tek bir yerden bu cisimler toplanarak, erişimin zorlu olduğu noktalarda herhangi bir tıkanıklığa neden olmasının önüne geçilebilmektedir. Çamaşır makinesinin yabancı cisimlerinin toplanmasını ve kolayca temizlenmesi için kullanılan parçası ise pompa filtresidir. Pompa filtresi sayesinde tüm çamaşır makinesindeki yabancı cisimlerin tek bir yerde toplanması sağlanmaktadır. Ön kısımda altta bulunan kapak ardında bulunan pompa filtresine kolayca erişerek, yabancı cisimler temizlenebilir. Eğer bu kapak açılmıyor ve pompa filtresine erişilemiyor ise Arçelik Servisi hizmetlerine başvuruda bulunulabilir.

Çamaşır Makinesi Pompa Filtresi Neden Açılmaz?

Çamaşır makinenizin su boşaltma yapamaması sorunu dahi bu faktörler dolayısı ile söz konusu olabilir. Böyle bir durumda mutlaka çamaşır makinenizin elektrik ve su bağlantılarını sökmeniz gerekir. Çamaşır makinenizin pompa filtresini temizlemek istiyorsunuz ancak doğru şekilde yapmanıza rağmen pompa filtresi kapağı açılmıyor ve filtre yerinden çıkmıyorsa, sıkışmıştır. Bu sıkışma ve tıkanıklık, makinede yıkadığınız çamaşırlarınızdan gelebilecek düğme, toka, kopça, madeni para ve hatta çakmak gibi yabancı maddelerin filtreye gelmesinden kaynaklıdır. Göztepe Arçelik Servisi uzmanları bu konuda büyük bir hassasiyet göstermenizi, güvenlik açısından önemli belirtiyor.

Pompa Filtresi Sıkışıklığı Nasıl Giderilir

Çamaşır makinenizin pompa filtresi tıkanmış ve tıkanmaya yol açan cisim, filtrenin de sıkışmasına neden olmuşsa, filtreye ulaşmak için alternatif bir yol denemeniz gerekiyor. Eğer çamaşır makinesi teknik aksamı ile ilgili deneyiminiz bulunmuyorsa, daha ciddi bir soruna yol açmamak için mutlaka profesyonel Acıbadem Arçelik Servisi teknik hizmetlerinden destek almalısınız. Çünkü bu tip bir durumda çözüm için çamaşır makineniz geriye doğru yatırılarak, alt kısmından pompa motoruna ulaşılır. Burada makinenizin kazanından çıkarak, pompa filtresine giren su tahliye hortumu yerinden sökülür. Bu işlemler ile pompa filtresindeki tıkanıklığa neden olan hususlar giderilerek, sorunsuz bir şekilde filtrenin açılması ve temizlenmesi sağlanabilmektedir. Bu müdahalelerde gerçekleştirilen her bir işlem 1 yıl garanti desteği ile gerçekleştirilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir